Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Trump tregon dhëmbët, nëndetësja amerikane arrin në Korenë e Jugut

Një nëndetëse amerikane ka arritur në Korenë e Jugut, nga shqetësimi se Koreja e Veriut mund të kryejë një tjetër provë raketore ose bërthamore.

Nëndetësja USS Michigan, e pajisur po ashtu me raketa, do t’iu bashkohet disa luftanijeve që do të vijnë me transportuesin Carl Vinson.

Koreja e Veriut është duke festuar përvjetorin e 85-të themelimit të ushtrisë së saj me stërvitje në shkallë të gjerë, tha Koreja e Jugut.

Tensionet në Gadishullin Korean janë rritur javëve të fundit.

Koreja e Veriut ka shpeshtuar provat e saj bërthamore dhe rakterore, ndërsa qëllim i saj është të ketë kapacitet për të vënë kokat bërthamore në raketa ndërkontinentale, të cilat mund të arrijnë caqe në gjithë botën, përfshirë Shtetet e Bashkuara.

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se kjo nuk do të ndodhë dhe ka rritur presionin mbi Phenjanin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet