Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ishin shpallur në kërkim për trafikim drogë, arrestohen në Tiranë një grek dhe dy shqiptarë (Video)

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 3 persona, dy prej të cilëve shqiptarë të cilët ishin shpallur në kërkim nga policia e Vlorës për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike, ndërsa personi i tretë u vu në pranga për përkrahje të autorëve. Policia njofton se personat në fjalë u arrestuan në zonën e Yzberishtit. Të blutë bëjnë me dije se janë arrestuar shtetasit, Kaman Lumani, 28 vjeç, banues në Përmet, Anastazios Extadakstilios, 29 vjeç, shtetas grek, banues në Sarandë, Mariglen Coha, 26 vjeç, banues në Elbasan
Policia sqaron se: “Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pas një operacioni në zonën e Yzberishtit, për kapjen e tyre bazuar mbi informacionet e marra në rrugë operative nga specialistët e narkotikëve në D.V.P.Tiranë. Kaman Lumani dhe shtetasi grek kanë qënë të shpallur në kërkim nga Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë si të dyshuar për kryerjen e veprës penale të “Prodhimit dhe shitjes së narkotikëve të kryer në bashkëpunim”, dhe strehoheshin në banesën e marrë me qira nga shtetasi Mariglen Coha i dyshuar për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së narkotikëve të kryer në bashkëpunim” dhe “Përkrahja e autorit të krimit”
Gjatë kontrollit të ushtruar në këtë banesë ku ishin strehuar këta dy shtetas u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi rreth 1 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike e llojit “Cannabis Sativa”, si dhe tre telefona celular.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet