Real Madrid – Barcelona nuk ndalet, shënohet goli i pestë…

Kliko per me shume info

Barcelona ka kaluar ne avantazh duke e cuar rezultatin e ndeshjes me Realin ne 3-2. Ne kete menyre ndeshja El Clasico ka numeruar 5 gola dhe ka folur per fitoren e Barcelones. Me poshte, tabela e ndeshjes:

Kliko per me shume info

– Reali ka kaluar në epërsi me 1:0. Golin e epërsisë e shënoi Casemiro në minutën e 28.

– Lionel Messi ka barazuar rezultatin në 1:1, vetëm katër minuta pas golit të vendësve.

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Real Madridit. Ishte Rakitic që leshoi një predhë të vërtetë për ta kaluar në epërsi Barcelonën, që po fiton 2:1 në “Bernabeu”.

Sergio Ramos është ndëshkuar me karton të kuq në sfidën Real Madrid – Barcelona, pas një ndërhyrje në Leo Messin, duke lënë ekipin me 10 futbollist në fushë, kur kanë mbetur edhe 12 minuta në lojë plus koha shtesë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here