Meta mesazh Ramës: Mos më trego kush e tërheq litarin…droga ka dalë jashtë kontrollit

Kliko per me shume info

Në mbledhjen e Komitetit Drejtues të LSI-së, kryetari i saj Ilir Meta ka folur sërish për koalicionin me PS.

Ai ka leshur një mesazh të qartë aleatit të tij në qeveri, Edi Ramës.

Kliko per me shume info

Meta i kujton disa shprehje të popullit, Meta i kujton Ramës se zgjedhjet në 2013 i fitoi me ndihmën e LS-ja prandaj është koha që të mos tregohet forca

“Në këtë situatë duke qenë të bindur se koalicioni PS-LSI që fitoi para 4 vitesh bindshëm dhe e gjithë KQZ iu la Berishës, pati një klimë jo të lehtë.

Unë besoj se një koalicion i tillë e ka më të thjeshtë për të fituar dhe konfirmuar me zgjedhje të qeta, mos harro që tani kemi edhe PDIU.

Ndaj nuk duhet parë si çështje force se kush është më i fortë dhe se kush e tërheq litarin më fort.

Duhet parë si çështje tolerance”,- tha Meta.

Ai bëri me dije se cështja e drogës ka dalë jashtë kontrollit dhe duhet trajtuar.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here