Basha siguron: Në 18 qershor nuk ka zgjedhje, Edi Rama do largohet

Kliko per me shume info

Në kohen kur Partia Socialiste nisi sot fushatën elektorale me të rinjtë e Tiranës, pak metra më larg nga çadra e protestës kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e siguroi kryeministrin se nuk do të ketë zgjedhje me 18 qershor.

“Me sigurinë që ju jep për pak ditë krimi në pushtet dhe pushteti në krim, me drogën financiarisht dhe fizikisht që ju ka krimbur trutë, edhe sot hodhe dorashkën ndaj një populli të tërë se nuk do të tërhiqen, se nuk do të ketë qeveri teknike, se zgjedhjet do të mbahen me 18 qershor”, theksoi Basha.

Kliko per me shume info

Ai u shpreh me tej:
Mbajeni mend dhe fiksojeni mirë, po ua them me sigrinë totale të një populli të bashkuar rreth kauzës së vet se zgjedhje me 18 qershor nuk do të ketë, Edi Rama do të largohet, një qeveri teknike do ti hapë rrugën zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

loading...

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here