Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Atentati me armë në Elbasan, ja emri i të plagosurit rëndë nga breshëritë e plumbave

Te shtena me arme zjarri jane regjistruar mbremjen e te merkures prane gjykates ne Elbasan.

Policia ka bere me dije se nje grup personazh kane qelluar me arme ndaj shtetasit me iniciale D.K. Ai u identifikua me vone me emrin Dritan Kasneci, rreth 35 vjec.

Ky i fundit njoftohet se eshte derguar ne spital ne gjendje te plagosur ku po i nenshtrohet nderhyrjes ne repartin e kirurgjise.

Forca te policise mesohet se kane shkuar ne vendin e ngjarjes dhe kane nisur hetimet ne lidhje me atentatin me arme zjarri.

Sipas hetimeve, ngjarja ka ndodhur në një lokal në afërsi të gjykatës së rrethit, me autorin e atentatit që ka qëlluar me armë nga një automjet në ecje.

Autoritetet policore lokale bëjnë me dije se personi i prekur nga breshëria e plumbave ka mbetur i plagosur rëndë. /lajmifundit.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.