Shkarkimi, punonjësja e Ministrisë poston videon e “ndaluar” me Saimir Tahirin

Aktualitet
Shkarkimi, punonjësja e Ministrisë poston videon e

Kjo video eshte publikuar diten e sotme nga Fatjola Lubonja, punonjese e Ministrise se Brendshme. Videoja "e ndaluar" eshte bere publike pak ore pasi u njoftua lajmi i shkarkimit nga detyra te Ministrit te Brendshem Tahiri.

Video e punonjeses, shkarkimi i Saimir Tahirit by agjencialetraal

Ja cfare shkruan punonjesja e MB, Fatjola Lubonja ne shpjegimin e videos qe ka publikuar:

Kjo është nje video e cila nuk duhej publikuar, por sot unë nuk munda mos ta publikoj. Kjo eshte nje video qe përmbledh pasionin, dashurinë dhe netët pa gjumë për të përgatitur cdo aktivitet që këto katër vjet ka definuar fytyrën e re të policisë së shtetit. Pas cdo akuze, pas cdo sulmi, pas cdo "show" për të cilin ministria është akuzuar ka pasur shumë punë jashtë orarit, shume përkushtim e mbi të gjtiha shumë pasion dhe dashuri. Jam më krenere se kurrë për cka kemi mësuar nga Minsitri i Puneve te Brendshme, përkushtimi, vizioni, pasioni dhe sakrifica e te cilit, na ka shënjuar përgjithmone të gjithëve ne.

ME TE LEXUARAT