Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Prezantohet modeli super i shpejtë dhe “agresiv” i Audi

Audi ka prezantuar modelin e ri të serisë A5 në panairin e veturave “Geneva Motor Show”.
Modeli i ri RS5 Coupe, shfaq stilin agresiv të serisë RS, i cili do të jetë më i shpejtë dhe më efikas sesa modeli i mëparshëm.

RS5 debuton dizajnin e ri që ka Audia për modelet RS, të cilat pritet të shndërrohen në RS4 Avant që do të prezantohen kah fundi i vitit 2017.

Modeli i ri ka dy cilindra me 2.9-litra turbo të dyfishtë V6 që kapin 444 kuajfuqi. Kjo është e njëjta performancë që tashmë gjendet te RS5 V8 i vjetër.

Shpejtësinë deri në 100 kilometra në orë kjo veturë e arrin për 3.9 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është 280 kilometra në orë.

Ende nuk ka detaje të çmimeve, por ky model pritet të kushtojë 70 mijë euro.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet