Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ish-komandoja nuk pendohet që i preu kokën fqinjit: Ia bëra mirë, do më mbyste me ullinj!

Gjykata e Përmetit vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-komandon, Alban Voda, i cili i preu me thikë kokën fqinjit të tij, Nesim Hoxha.
Para gjykates, ai nuk ka shfaqur asnjë pendesë për krimin e kryer. “Bëra mirë që e vrava! Se mos është akoma gjallë?!”

Autori i vrasjes makabre të bashkëfshatarit 66-vjeçar gjatë marrjes në pyetje në komisariatin e Përmetit ka shfaqur probleme të theksuara të shëndetit mendor.

Ish-komandoja i Forcave të Armatosura që kishte shërbyer edhe në dy misione në Irak e Afganistan ka dhënë dëshmi kontradiktore, ndërsa ka thënë se e ka vrarë fqinjin e tij pasi kishte frikë mos e mbyste me një kokërr ulliri.

Kjo deshmi ka ngritur pikëpyetje për gjendjen mendore të 30 –vjeçarit, Alban Voda, ndaj do t’i nënshtrohet një kontrolli psikiatrik për të përcaktuar shkallën e përgjegjshmërisë.

Voda pranoi edhe djegien e kasolles së bagëtive dhe të 30 krerëve të viktimes disa vite me parë.

Ish-komandoja tha se e fajësonte viktimën edhe për një ngjarje tjetër të ndodhur vite më parë.

Sipas dëshmisë së Alvan Vodës, Nesim Hoxha, 66 vjec, kishte përdhunuar një të afërmen e ish-komandos disa vite më parë./lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet