Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shqiptari Izmir Smajli, kampion Europe në kërcim së gjati

Atleti shqiptar Izmir Smajli është shpallur kampion Europe në Beograd në kërcim së gjati.

Smajli arriti të kërcejë 8.08 metra, duke arritur të thyejë edhe rekordin kombëtar.

Kampionati Europian i sallave të mbyllura është duke u zhvilluar në Beograd ku ne nderim te sportistit eshte ngritur edhe flamuri kombetar shqiptar ne ceremonine e dhenies se medaljes.

Atletja Luiza Gega u rendit në vendin e pestë në garën e 1500 metrave./lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet