Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Ku i pastron Rama paratë e drogës?! Ja banka që menaxhon gruaja e tij Linda”

Dalja e dokumenteve qe konfirmojne pranine e Linda Rames ne Bordin Drejtues te Abi Bank, ka sjelle nje termet te vertete politik dhe mediatik ne vend.

I pari qe ka reaguar ka qene ish-kryeministri Sali Berisha. Ja cfare shkruan ai: Rekord tjeter i zi i kreut te banditokracise! Kur pushteti te kthehet ne banke private!

Kryeministri i Banditistanit me Banke te regjistruar ne parajsat fiskale. Kjo, nuk nuk mund te ndodhe kurr ne bote perveçse ne Banditistan!

Te dashur miq, klanit te kryekumbares se Banditistanit i mungonte Banka per te lare lumin e parave te droges, koncesioneve, prokurimve.
Tani, sipas dokumentave origjinale te botuara ne mediat, klani Rama ka edhe Banken e tij per te lare lumin e parave te tij te pista ne parajsat fiskale.
Drejtimin e Bankes, kryekumbara i Banditistanit ia ka besuar njeriut me te besueshem te tij, Lindes, e cila ka eksperience te madhe ne fshejen e parave. Ajo ka ndertuar pa asnje fature ndertimore, bankare, tatimore pallatin pese katesh me para gjaku ne mes te Tiranes!

Ky eshte çifti i pare kryeministror ne histori me banke private!

Berisha i përgjigjet edhe një qytetari skeptik duke thënë se:

“E ke rast plotesisht te humbur.Dokumentat e botuara dje nga media te shumta qe faktojne emrimin e zj Linda Rama ne bordin e bankes private i mohojn vetem ata qe u jane verbuar syte e mendjes.Akti i Rames nuk mund te ndodhe asgjekund ne bote perveçse ne Banditistan.Nje kryeminister nuk mundet kurr te kete ne vartesi nje banke private.Ai e dine se kjo automatikisht do te thot larje parave te pista.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet