Home 2017 March

Monthly Archives: March 2017

Burg për shqiptarët, u kapën me gjysmë milioni sterlina kokainë

Dy shqiptarë, të cilët u kapën me kokainë në Birmingham, janë dënuar me burg nga një gjykatë britanike.Erblin Hoxhaj u arrestua pasi oficerët e...

Dyshuan se u përdhunoi vajzën, prindërit i djegin organin gjenital 17-vjeçarit

Dy prindër janë arrestuar sepse dhunuan dhe i dogjën organin gjenital një 17- vjeçari, pasi dyshonin se i kishte përdhunuar vajzën.Atiku Yahaya dhe Farida...

Me drogë nga Lezha drejt Tiranës, kush janë 4 të arrestuarit pas ndjekjes së...

Sekuestrohen 50 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva në një automjet në zonën e Kamzës. Bëhet fjalë për një operacion në siglën “Stop”,...

Ndeshja me Tiranën, qëllohet me gurë autobusi i tifozëve të Vllaznisë

Një incident ka ndodhur pas përfundimit të ndeshjes mes Tiranës dhe Vllaznisë mbrëmjen e sotme në kryeqytet.Autobusi i tifozëve të Shkodrës është goditur...

Flet nga burgu ish-drejtoresha e Arsimit që kërkonte favore seksuale

Pas dënimit për korrupsion, ish-drejtoresha e Arsimit në Lushnjë, Liza Tabaku ka folur për herë të parë nga burgu.Pas skandalit ku kërkonte favore seksuale...

Nard Koka rrëfen arsyet e ndalimit: Ja pse më mbajtën 3 orë në polici

Leonard Koka, vëllai i ministrit të Mjedisit, Lefter Koka, ka sqaruar për Report Tv arsyet e shoqërimit prej rreth tre orësh në polici pas...

Kjo është hackerja që vodhi e kopjoi të dhëna nga laptopi i shefit të...

Elfrida Bardhanjori, siç e shihni edhe në foto, është ekspertja e teknologjisë pranë Ministrisë së Mbrojtjes që hakoi kompjuterin e ish-shefit të Shërbimit Informative...

Athinë, shkatërrohen dy rrjete kriminale. Në pranga shqiptarë e grekë…

Departamenti i Antidrogës së Prefekturës së Athinës ka shkatërruar dy rrjete të mëdha kriminale që ruanin, depozitonin dhe trafikonin sasi të mëdha lëndësh narkotike.Përsa...

A e dini pse nuk duhet të konsumoni kurrë vezë nga të fshatarëve…? Mësojeni

Vezët e pulave në fshat mund të jenë më të rrezikshme për shëndetin në krahasim me vezët e pularive, që janë të kontrolluara nga...

U tallën me të kur bleu këtë garazh të braktisur, kur e hapi të...

Thonë se paraqitja e jashtme mashtron dhe na ndodh gjithmonë që të gjykojmë dhe një libër nga kopertina e tij.Tom Cotter ishte një tregtar...

LAJMET E FUNDIT