Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Super-grabitja në Rinas, Tahiri “dush të ftohtë” policisë së Tiranës

Disa ore pas grabitjes së 2 mln eurove në Rinas, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri zhvilloi një takim në Drejtorinë e Policisë së Tiranës me shefat e komisariateve dhe drejtuesit e policisë së kryeqytetit.

Takimi zgjati për më shumë se një orë, ndërsa u diskutua për reagimin dhe punën për arrestimit të autorëve të grabitjes së dy makinave të blinduara që po transportonin shumën monetare të rreth 2 mln eurove të një banke të nivelit të dytë drejt Rinasit me destinacion Austrinë.

Në mbledhjen mes Tahirit dhe shefave të komisariateve nuk munguan edhe tonet e larta të diskutimit, citon report tv. Në fund të takimit, ministri Tahiri nuk ka preferuar që të japë asnjë prononcim për mediat.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet