Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Aksidenti masiv, fotot, si u “bënë përshesh” 40 automjete

Së paku 38 persona kanë mbetur te plagosur mëngjesin e së hënës në Konya të Turqisë, në dy aksidente zinxhir që përfshinë 40 automjete, shumica prej të cilëve autobusë.

“Milliyet” tha akulli në rrugë dhe mjegulla e dendur shkaktuan dy aksidente në rrugën Konya-Ankara.

Sipas medias, të plagosurit janë dërguar në spitalet më të afërta ndërsa autoritetet po punojnë për hapjen e rrugës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.