Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zbulimi shokues, ilaci i rrobave shkakton dëme të rënda në shëndetin tonë

Gjiganti “CNN” shkruan sot në një artikull se detergjentët që i përdorim për të larë rrobat mund të na shkaktojnë dëme serioze në shëndetin tonë madje edhe të na çojnë drejt vdekjes.

Qendra kontrolluese e helmimeve bën me dije se helmimet nga detergjentët janë shtuar me 17 përqind që nga viti 2013.

Gjithashtu sipas një studimi të publikuar këtë vit, detergjentët dëmtojnë sytë, sidomos të fëmijëve të vegjël.

Detergjentet që gjenden në paketa plastike janë ata që sjellin rrezikshmërinë më të lartë./LajmiFundit.al/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet