Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Çështja CEZ, Shkëlzen Berisha: S’dëshmoj para një personi të dënuar për shpifje

Ka dështuar seanca për dhënien e dëshmisë së djalit të ish-Kryeministrit Sali Berisha në Komisionit parlamentar Hetimor për çështjen CEZ. Shkak u bë pretendimi i Shkëlzen Berishës për konflikt interesi të kreut të komisionit, Taulant Balla.

Berisha tha se nuk mund të betohet përpara një personi që është dënuar për shpifje.

DEBATI

Shkëlzen Berisha: Betimi nuk mund të bëhet para një të dënuari për shpifje. Ti je kryetari i seancës, çohu prej andej. Je në konflikt të hapur interesi.

Balla: Nuk jam në konflikt interesi as me ty as me babin tënd, as me askënd.

Shkëlzen Berisha: Je borxhli

Balla: Nëse nuk bën betimin dëshmia juaj nuk ka vlerë dhe duhet të largoheni.

Shkëlzen Berisha: Nuk bëj betimin.

Balla: Ke frikë të bësh dëshmi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.