Arrestimi i autorit të masakrës në Vlorë, ja shpërblimi Tahirit për RENEA dhe FNSH

Aktualitet

RENEA dhe FNSH kanë arrestuar Delin Hajdaraj, 26-vjeçarin e dënuar me burg përjetë për masakrën në plazhin e Vlorës.

Lidhur me këtë rast ka reaguar ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili përmes një statusi në "FB" falenderon forcat speciale RENEA dhe FNSH dhe u jep një lajm të mirë.

‘Aksioni dje per kapjen e vrasesit te 3 personave ne 2013. Falenderimi yne per forcat speciale, RENEA dhe FNSH, sigurimi shendetesor i vecante. Angazhim i permbushur. Shteti merr persiper mjekimin e forcave speciale, si detyrim madhor per djemte dhe vajzat qe perballen me krimin”-shkruan Tahiri.

ME TE LEXUARAT