Përdhunuan turisten në sy të fëmijës së saj, ja dënimi që u jep kjo gjykatë

0

gjykataaaNë Arabinë Saudite një gjykatë ka dënuar me 52-vite burg katër persona, të cilër janë shpallur fajtor për përdhunimin e një turisteje në sy të fëmijës dhe bashkëshortit të saj.

Por përpara se të kryejnë dënimin, të dënuarit duhet të marrin 7 mijë goditje kamxhiku, dënim ky që nuk i ka mbijetuar askush.

Kliko per me shume info

Banda përbëhet nga tre saudit dhe një sudanez. Mirëpo, mediat arabe s’japin detaje për turisten dhe emrat e të dënuarve.

I dënuari i parë, që ishte 17 vjeç në kohën kur kreu krimin, është dënuar me 17 vjet burg dhe 2500 goditje kamxhiku, ndërsa të tjerët me nga 15 vjet burg dhe 1500 goditje kamxhiku në 50 raunde.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.