Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Negociatat/ Rama merr mbështetjen e një politikani të rëndësishëm

rama-komunikimiKryeministri Edi Rama ka qenë sot në Berlin ku është takuar me kancelaren Merkel dhe jo vetem. Rama është takuar edhe me Presidentin e Bundestagut, Norbert Lammert.

Ai i ka shprehur Ramës mirëkuptim të plotë dhe mbështetje për celjen e negociatave.

“Edhe në takimin me Presidentin e Bundestagut Lammert mirëkuptim i plotë dhe shprehje e qartë e mbështetjes së Gjermanisë për Shqipërinë”,-shkruan Kryeministri Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet