Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Bomba” e Donald Lu: Disa ministra të qeverisë i vlerësoj me notën zero

donald-luuuAmbasadori i SHBA-ve,  Donald Lu prej disa orësh u është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve “Live” në Facebook.

I pyetur për reformën në drejtësi, Lu theksoi se është e nevojshme pasi do të largojë gjyqtarët e korruptuar.
Ambasadori u përgjigj edhe në lidhje me kanabisin, ku tha se DEA ka mbërritur në Tiranë dhe po bashkëpunon me forcat shqiptare për të kapur “peshqit e mëdhenj” shkruan LajmiFundit,al.
I pyetur për vlerësimin e ministrave të qeverisë, Lu tha se disa i vlerëson me notën 10 e disa të tjerë me notën zero.

“Po bëhet një punë e mirë në disa sektorë. Disa ministra i vlerësoj me 10, disa me 0. Ata ministra që i vlerësoj me 0, nuk mund t’ua them”,- përfundoi Donald Lu./LajmiFundit.al/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet