Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Donald Lu: DEA erdhi në Shqipëri për të kapur “peshqit e mëdhenj”

donald-luuuAmbasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu, ka folur për situatën e kanabisit në Shqipëri.
Lu përmes një bashkëbisedimi të drejtpërdrejtë në rrjetit social “Facebook”, u është përgjigjur pyetjeve të dhjetëra qytetarëve.
Lu deklaroi se Guardia di Financa është shprehur se ka shtime të sipërfaqes së mbjellë me kanabis, duke shtuar se Departamenti Amerikan i Luftës kundër Drogës, DEA, ndodhet Tiranë. “Guardia di Financa tha se ka shtim të sipërfaqes së mbjellë”, është shprehur Lu pas pyetjeve të bëra nga qytetarët.

“Qeveria shqiptare duhet të bëjë më shumë. DEA po bashkëpunon me qeverinë për të kapur ‘peshqit e mëdhenj’ ”, përfundoi Lu.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet