Home 2016 November

Monthly Archives: November 2016

Reagimi/ Jakup Krasniqi quan mashtrues ordiner Hashim Thaçin

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka reaguar ndaj pjesëmarrjes së presidentit Hashim Thaçi në fushatën e PDK-së në Drenas. Krasniqi, që Thaçin e...

E pabesueshme/ Burri zgjohet në morg dhe shkon në lokalin ku u bë tapë...

Një burrë u deklarua i vdekur pasi kishte konsumuar sasi të tepërta alkooli. Ai u dërgua në morgun e spitalit, por pak më vonë...

E rrallë/ Vend pune i lirë, Bashkia Laç kërkon…ushtar

Një vend i lirë pune për ushtar është nxjerrë nga Bashkia në Laç në faqen "puna.gov.al". "Punë ka por duhen profesionistë"- shkruajnë me humor qytetarë...

Ja cili është shteti i vetëm të cilit ISIS ia ka frikën

Izraeli është i vetmi vend në botë të cilit ISIS i trembet. Kështu ka deklaruar i vetmi gazetar perëndimor i cili ka arritur të...

“Jep paret dhe e merr vetë”/ Ja sa kushton 1 gr kokainë në mes...

Robert Aliaj i ftuar në "Opinion" është shprehur se 1 gr kokainë në Tiranë mund ta gjesh me 90-100 dollarë. Aliaj shprehet se për një...

Hoxhaj: Prioritet anëtarësimi i Kosovës në KE, UNESCO e Interpol

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj deklaroi se anëtarësimi në KE, INTERPOL dhe UNESCO është prioritet i Qeverisë dhe presin që...

Derbi/ Ja rrugët që do të bllokohen gjatë ndeshjes Tirana-Partizani

Drejtoria Vendore e Policisë së Tiranës ka bërë me dije masat e marra për ndeshjen që do të zhvillohet mes Tiranës dhe Partizanit në...

Gabim në përkthim, ligji i Vettingut dërgohet për herë të dytë në K.Venecias

Këtë të mërkurë është nisur drejt Komisionit të Venecias një version me disa ndryshime të ligjit të Vetting-ut në gjuhën angleze. Shkak për këtë...

Surprizon De Biasi: Ja kush do t’a fitojë “Champions League” këtë sezon

Tranjeri De Biasi është shprehur se Juventus ka shanse të fitojë "Champions League" për këtë sezon. Në një intervistë të dhënë për portalin "Goal.com", De Biazi...

Rruga e Kombit, kalimi do bëhet me pagesë brenda 60 ditëve

Rruga e Kombit brenda 60 ditëve do të bëhet me pagesë 5 euro për qarkullimin e makinave të vogla. Koncesioni për këtë aks të...

LAJMET E FUNDIT