Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Dy videot, ja si e kopjoi Ermal Mamaqi emisionin me Bleona Qerretin


Që kreativiteti në përgjithësi nuk është pikë e fortë e shqiptarëve, kjo tashmë dihet. Këtë e vërteton më së miri edhe rasti i sotëm i emisionit Xing me drejtues Ermal Mamaqi. E ftuar ishte këngëtarja Bleona Qerreti.
Në dukje emisioni kishte disa situata të pa shikuara më parë në emisione të tjera të këtij zhanri. Por në rast se nuk e dini, ideja e intervistës me Bleonën është një kopje në çdo detaj e emisionit të Ellen DeGeneres, të quajtur ‘The Ellen Show”, gjatë shfaqjes së saj me këngëtaren Britney Spears.
Emisioni është publikuar në 07 Shtator 2016. Më poshtë video në anglisht, ku çdo gjë shihet mjaft qartë. Gjithashtu një skenë ku Mamaqi hyn në dhomën e gjumit të Bleonës është kopjuar nga një shaka që Rihanna i ka bërë Jimmy Kimmel në prill 2015.
Ne Emisionin e mbremshem Ermali kishte kopjuar gjithcka ne menyre identike qe nga ecja me makine, deri tek parkimi keq ne nje qender tregtare ne Tirane te ciles i beri reklame pa fund dhe nuk dihet me leke apo pa leke e ne vazhdim tek sjellja e keqe me qytetaret e ndryshem me idene se ishte me nje personash publik si Bleona Qerreti.
Ketu nuk behet fjale per nje imitim apo nje pershtatje e referim, por qartesisht per nje kopjim qe i serviret publikur si nje risi./jeta osh qef/lajmifundit

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.