Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“15 minutat e fatit”, Shqipëria mposht 2-1 Maqedoninë

Perfundon me rezultatin 2-1 ndeshja Shqiperi-Maqedoni. KOmbetarja kuqezi ka shenuar me ane te Balajt duke marre trepikeshin e pare ne kete boteror qe mbahet ne vitin 2018 ne Rusi.
kombetarja-loro-boriciLuhen 15 miniutat e mbetura te ndeshjes Shqiperi-Maqedoni.

Ndeshja ka rinisur diten e sotme ne stadiumin e Shkodres ne minuten e 75.45 aty ku u nderpre mbremjen e djeshme si pasoje e motit te keq.

Ajo qe bie ne sy eshte se Maqedonia eshte duke vonuar lojen ne menyre te qellimshme ne menyre qe te mbroje barazimin.

Ka qene Bekim Balaj qe ka shenuar gol per Shqiperine ne minuten e 88 pas je goditje denimi te ekzekutuar nga kombetarja shqiptare para portes se Maqedonise.

Pas plotesimit te 90 miniteshit te kohes se rregullt, gjyqtari i ndeshjes ka dhene plot 5 minuta shtese.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet