Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Majlinda Kelmendi kthehet “e artë” në Kosovë, pritje shtetërore

majlinda-kelmendi16Medalistja e sportit të Kosovës, Majlinda Kelmendi ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”.

Kampionia olimpike u prit nga kryeministri kosovar, Isa Mustafa, i cili shoqërohej edhe nga disa ministra dhe zyrtarëve të kabinetit të tij.

Xhudistja nga Peja fitoi medaljen e parë të artë në kategorinë 52 kilogram në sportin e xhudos.

Kelmendi do të bëjë xhiro me autobus prej aeroportit deri në Prishtinë e më pastaj do të shkojë edhe në vendlindjes e saj në Pejë.

Majlinda mori medaljen e parë të artë per Republikën e Kosovës, duke triumfuar në finale kundër italianes, Odette Giuffrida.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet