Majlinda Kelmendi kthehet në origjinë, organizohet një pritje madhështore

Kliko per me shume info

majlinda-2Majlinda Kelmendi, fituesja e Medaljes së artë në Lojrat Olimpike ‘Rio 2016’, kthehet sot në Kosovë rreth orës 18:00. Duke bërë historinë, xhudistja e nderoi Kosovën. Pjesëmarrja e saj në Lojrat Olimpike, ishte e para herë për Kosovën që bashkohej në këtë kompeticion. Mësohet se ajo do të mbërrijë në Aeroportin Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’’ në pasdite, ku mendohet se do pritet me një festë madhështore.

Majlinda Kelmendi bashkë me ekspeditën e Kosovës, do të priten në mënyrë institucionale, ndërkohë që qytetarët të shumtë janë gati të presin medalisten tonë në mënyrë madhështore.
Ministria e Kulturës, Rinis dhe Sportit të Kosovës (MKRS), përmes një njoftimi ka konfirmuar se ekspedita e Kosovës do të pritet në mënyrë institucionale.
Në pritjen e Majlindës do të jenë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, familja e Majlinda Kelmendi, Ministri i Sportit, Kujtim Shala si dhe zyrtar të tjetër shtetëror.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here