Vucic cmend serbët me urimin për Majlinda Kelmendin

Kliko per me shume info

vuciccKryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka uruar në mënyrë korrekte olimpisten kosovare, njofton Klan Kosova.

“Sa i përket zonjushës Kelmendi, kjo grua e re nuk na ka bërë asnjë të keqe”. “Bravo, hallall i qoftë për këtë sukses, për talentin, aftësinë, shpirtin… Ia heq kapelën”.

Kliko per me shume info

“Por, Kosova është në Lojërat Olimpike përkundër faktit se anëtar mund të jetë vetëm shteti i cili është pranuar nga Kombet e Bashkuara”.

“Gjoja njerëzit nuk e dinë se Kosova tashmë është anëtare e Komitetit Olimpik, apo që UEFA e ka pranuar Kosovën duke e shkelur statutin e saj”.

“Iu kam ikur komentimeve të budallallëqeve të analistëve dhe gazetarëve të rrejshëm të cilët thonë se në Bruksel është nënshkruar që Kosova të jetë anëtare e Komitetit Olimpik”.

loading...

1 COMMENT

  1. Bravo, kryeminister modern. Jemi ne shekullin e 21 dhe na duhet bashkimi dhe bashkepunimi te forcojme ekonomite e vendeve tona. RESPEKTE Z. VUCIC !!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here