Home 2016 August

Monthly Archives: August 2016

Largim i madh nga kombëtarja e Gjermanisë

Futbollisti Bastian Schweinsteiger i ka dhënë lamtumirën përfaqësueses së Gjermanisë.Ish ylli i Bayern Munichut, Bastian Schweinsteiger, është pensionuar nga përfaqësuesja e Gjermanisë.Schweinsteiger i dha...

Instagram sjell edhe një veçori të re për përdoruesit

Tani do të mund t’i zmadhoni videot dhe fotot e Instagram nëse përdorni një pajisje me iOS, siç është iPhone.Ndërsa përdoruesit e Android do...

Zvicra vendos të rishikojë ligjin për azilin

Dega ekzekutive e Zvicrës të mërkurën njoftoi për planet ndaj rritjes së përpunimit të kërkesave për azil, duke u mbështetur në një rezultat të...

Grabitja e filialit të BKT, ja historia e pazakontë e hajdutit që zbuloi gjithë...

Roland Liti (Zeka),37 vjeç rezulton të jetë hallka e rëndësishme e zbardhjes së grabitjes së bankës në zonën e ish- blllokut, pasi me një...

Lajm i keq për Apple, ja miliardat që duhet t’i paguajë Irlandës!

Gjiganti amerikan i teknologjisë, “Apple”, duhet t’i paguajë Iralndës një shumë prej 13 miliardë eurosh për shkak të garantimit ilegal të përjashtimit nga taksat,...

Kapen dy motora uji nga Shqipëria, arrestohet vlonjati, tjetri arratiset

Policia financiare italiane e Otrantos ka sekuestruar në orët e para të mëngjesit të sotëm dy motorrë uji me prejardhje nga Shqipëria.Ata janë indetifikuar...

Etrit Berisha merr lajmin e madh teksa po luante me kombëtaren në Shkodër!

Etrit Berisha do të veshë fanellën e Atalantës në këtë sezon, pasi është huazuar te kjo skuadër nga Lacio. Konfirmimi zyrtar ka ardhur pak...

Mbyllet miqësorja Shqipëri-Marok, barazim në “Loro Borici”

Përfundon me rezultat të barabartë 0-0 ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Marokut.Lojtarët e vendosur në fushë nga trajneri De Biasi nuk munden të shëninin me...

Ky është bullgari i tmerrshëm, makthi i azilkërkuesve!

Dinko Valev, i cilësuar si “gjuetar i emigrantëve” prej kohësh ndalon emigrantët që hyjnë në Bullgari përmes Turqisë.Mundësi gjysmë profesionist ka postuar në rrjetet...

Chloe Khan cmend fansat gjatë ushtrimeve fizike

Krejt vëmendja ishte te ajo gjatë qëndrimit të saj në shtëpinë e Big Brother-it britanik.Chloe Khan vazhdon të përflitet edhe jashte.Ylli i reality show është...

LAJMET E FUNDIT