Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Në Jug, ku pushimet i paguan “sa qimet e kokës”, por ecën mbi mbeturina!

plazhzhNuk është hera e parë që qytetarët denoncojnë çmimet e larta që ofron Jugu i vendit për të pushuar, por nga ana tjetër shërbimi lë shumë për të dëshiruar.

E si të mos mjaftonte kjo, mbeturinat të shoqërojnë ngado shkon. Ky imazh është hedhur në rrjete sociale dhe është marrë në zonën e Dhërmiut, më 31 korrik 2016. Siç shihet qartë vendi i  parkimit është plot me mbeturina.

“Te lesh qimet e kokes aty ne ate vend plehrash eshte “cmenduri” … thash mos ka ndryshuar sivjet po aty qenka po i njejti avaz …”,- ankohen qytetarët në rrjete sociale.

Një situatë alarmante kjo në pikun e sezonit dhe në një nga perlat e bregdetit shqiptar.

drymadhes

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet