Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ja cili është iPhone më i popullarizuar në botë!

iphone7Për vite të tëra, Apple mendonte se celularët me ekrane më të mëdha ishin të vështirë për t’u mbajtur dhe jo të lehtë për t’u përdorur.

Por, më 2012 Apple lëshoi iPhone 5, një pajisje me një ekran më të madh që mund të operonte lehtë me gishtin e përdoruesit.

Pas iPhone 5, Apple vendosi që të krijonte celularë edhe më të mëdhenj – ku lëshoi iPhone 6 dhe 6 Plus, transmeton Gazeta Express.

loading...

Rekomandojme

Që nga atëherë, Apple ka thyer shumë rekorde të shitjeve të iPhone. Dhe kështu, ju do të mahniteni të mësoni se iPhone i dytë më i popullarizuar në botë është iPhone 5s.

Kështu, sipas ueb-faqes BGR, këta janë celularët iPhone më të popullarizuar në botë:

iPhone 6 – 35.06%
iPhone 5s – 19.1%
iPhone 6s – 13.73%
iPhone 6 Plus – 8.54%
iPhone 5 – 7.64%
iPhone 5c – 5.87%
iPhone 6s Plus – 4.27%
iPhone 4s – 4.03%
iPhone 4 – 1.74%
iPhone më të vjetër – .03%

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet