Zyrtare nga policia: Një viktimë e dy të plagosur në burgun e Shënkollit

Kliko per me shume info

polici-lezheNe nje informacion paraprak, policia e shtetit pranoi se nje person ka vdekur nga shperthimi i zjarrit ne burgun e Shen Kollit.

“Më datë 30.07.2016 është njoftuar se në Burgun e Shënkollit në Lezhë ka rënë zjarr.

Kliko per me shume info

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat policore dhe zjarrëfiksja që po bëjnë të mundur shuarjen e zjarrit dhe menaxhimin e situates.

Forcat policore Lezhë dhe në bashkëpunim me FNSH kanë marrë në ruajtje perimetrin e jashtëm të Burgut të Shënkollit”, tha policia.

Sipas saj, nga raportimet e para dyshohet 1 shtetas të vdekur. Si dhe 2 shtetas të tjere janë dëmtuar të cilët janë dërguar në spitalin e Lezhës për ndihmen e nevojshme mjekësore.

“Po kryhen veprimet hetimore për shkakun e zjarrit si dhe zbardhjen e plotë të situates në bashkëpunim me Prokurorin e Rrethit”, thuhet ne deklaraten e policise.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here