Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Turqia hoqi dënimin me vdekje në vitin 2004, a do ta rikthejë Erdogan?

erdoganiiTurqia ka hequr denimin me vdekje ne vitin 2004, në mënyrë që të plotësojë kushtet për të marrë statusin e vendit kandidat për anëtarësim në BE.

Mirëpo pas tentativës për grusht shteti, mediat turke flasin për rikthimin e dënimit me vdekje.
Madje, sic duket edhe Presidenti Erdogan është pro rikthimit të dënimit me vdekje.
I pyetur nga një gazetare turke, Erdogan tha se nëse kalon në parlament, unë e aprovoj.
“Nëse parlamenti e miraton, unë do ta aprovoj”: -tha Erdogan.
Ndërkohë SHBA e BE e kanë paralajmëruar pasi nëse merret ky vendim, Turqia do të ketë pasoja të rënda./LajmiFundit.al/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet