Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Lajm i keq për Samsung, dështon modeli Galaxy S7 Active, ja problemi

s7-galaxySamsung Galaxy S7 Active, ka ndaluar së punuari pas vendosjes në ujë për të testuar rezistencën e tij ndaj ujit.

Telefoni ishte vendosur 1.5 metra në ujë dhe ishte larguar pas një gjysmë ore.

Pasi ishte nxjerr nga uji ekrani i tij nuk përgjigjej dhe kishte shfaqur shenja të gjelbërta.

Për t’u siguruar kompania e Samsung e kishte testuar edhe një telefon tjetër i cili kishte shfaqur gjithashtu simptoma të njëjta.

Kompania më pas u shpreh se telefoni nuk ishte aq rezistues ndaj ujit sa duhej të ishte.

Ky telefon është i certifikuar me IP68.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet