Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Tronditëse/ Si i shtyp ushtria me tank mbështetësit e Erdoganit (VIDEO +16)

ushtaret-turqiTentativa për grusht shtetit në Turqi shkaktoi rreth 290 viktima dhe 1400 të plagosur, ku shumica ishin civilë.

Ata dolën në mbështetje të Erdoganit, pas thirrjes së tij për të dalë në sheshe dhe rrugë.

Gjatë përleshjes me forcat e ushtrisë shumë qytetarë mbetën të vrarë nga të shtënat me armë zjarri.

Mirëpo në urën e Bosforit që ishte e bllokuar nga tanket pati edhe njerëz që u shtypën prej tyre.

Leave A Reply

Your email address will not be published.