Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tentativa për grusht shteti, 200 të vdekur, arrestohen 3 mijë ushtarakë. Erdogan: Do ta paguajnë!

turqiBurime zyrtare turke bëjnë me dije se nga tentativa për grusht shteti humbën jetën rreth 200 persona, 104 prej tyre në mesin e ushtarakëve puçistë, ndërsa mbi 1100 të tjerë janë plagosur.

Ndërkohë janë arrestuar rreth 3 mijë ushtarakë që organizuan këtë situatë të vështirë për Turqinë.

Presidenti Erdogan deklaroi sot se kushdo që ka dorë në organizimin e kësaj tentative për të rrëzuar shtetin do ta paguajë shumë shtrenjtë!

Ndërkohë në mediat e huaja po flitet për rikthimin e dënimit me vdekje./LajmiFundit.al/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet