Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

FOTOLAJM/ Ja si u prit Erdogan kur u kthye në Stamboll

PRITJA-ERDOGANHerët në mëngjes, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan është kthyer në Stamboll, ku u prit nga mijëra njerëz në aeroportin “Ataturk”. Ata dolën në rrugë për të festuar kthimin e presidentit dhe dështimin e grushtit të shtetit.

Erdogan u shpreh se do të qëndrojë në Turqi dhe se të gjithë ata që ishin pjesë e këtij grushti shteti do ta paguajnë shtrenjtë.

Ndërkohë rreth 200 persona kanë humbur jetën dhe mbi një mijë të tjerë janë plagosur nga trazirat e ndodhura në Turqi.

turqi
FOTO-GALERI:

View post on imgur.com

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet