Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Letra, Basha i kthen përgjigje Ramës: Lëri shfaqjet publike, kthehuni në negociata

basha-konferenceLulzim Basha ka zgjedhur ti përgjigjet me anë të një statusi në Facebook letrës së kryeministrit Rama lidhur me reformën në drejtësi.

Ashtu si një ditë më parë, Basha ripërsërit qëndrimin e PD-së lidhur me propozimin e saj.

Reagimi i Bashës:

“Zoti Rama,

Lëri letrat e hapura dhe shfaqjet publike. Reforma në drejtësi kërkon seriozitet dhe impenjim, jo tallje e as manovra politike. Propozimi ynë bazohet 100% tek rekomandimet e Venecias, të cilat PD-ja dhe PS-ja i kanë pranuar si udhërrëfyesin e vetëm. Autorizo negociatorët e PS-së t’u rikthehen negociatave për zgjidhje. Negociatorët e PD-së janë, siç e dini, të gatshëm që sot”, shkruan Basha./LajmiFundit.al/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
 1. shqipe says

  Kur shikon keto fytyra, këta manipulues te llahtarshem shqipfoles, por edhe te dokumentave te institucioneve amerikane dhe europiane, habitesh se si “standardet” e hipokrizizë te Lulezim Bashes, ketij Robert Çamçakezi qe vjen verdalle neper ”kantjere”(personazh i filmit ”Harizonte te Hapura” te realizmit socialist), kesaj pjelle deshtake te nje ”mostre” si Mareshalli -”qenit qe te ha tines”, ketij ”manjaku paranojak dhe delenxhi”, i cili eshte edhe ”shqiptari(?)”-MË ANTISHQIPTAR I TË GJITHA KOHËRAVE, nuk paskan kufi………

  Kur historia nuk njihet, ajo perseritet. Vini re ngjashmerine, jo vetem vizive:

  -Enver Hoxha thoshte qe ka studiuar ne Perendim. Ketu nuk mund te leme pa permendur sjelljen e tij ekzeplare prej nje bukeshkali tinzari dhe vrasesi me bamiresin e tij Bahri Omari(kunati i tij), qe e efinancoi, e strehoi dhe e çoi ne shkolle ne France.
  -Lulezim Basha, thote se ka studiuar ne perendim. Ketu nuk mund te leme pa permendur sjelljen e tij ekzeplare prej nje bukeshkali tinzar dhe te pacipe me bamiresin hollandez, qe e mori nga Rinasi, ku punonte si kamarjer, e strehoi dhe e çoi ne shkolle ne Hollande.
  -Enver Hoxhen, ndonse ishte nje i panjohur ne jeten politike te kohes, e futi ne politike dhe e vuri ne krye te PKSH Miladin Popoviç, mbasi e njihte mire karakterin e tij prej servili dhe te binduri ndaj jugosllaveve.
  -Lulezim Bashen, ndonse ishte nje i panjohur ne jeten politike, e futi ne politike dhe e vuri ne krye te PDSH Sali Berisha, mbasi e njihte mire karakterin e tij prej servili dhe te binduri, per me teper kishte rekomandimin e Argites(Lady Macbeth).

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet