Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ish-sulmuesi i famshëm i kombëtares shqiptare rrezikon të dënohet me burg

igli-tareKrizë te Lacio, moment mjaft i keq edhe për drejtorin sportiv Igli Tare. Ish-sulmuesi i famshëm i Shqipërisë është dërguar për gjykim në Romë, për dëshmi të rreme. Së bashku me Taren, nën akuzë është edhe sekretari i përgjithshëm i Lacios, Armando Kalveri, ndërsa gjyqi do të zhvillohet më 17 tetor.

Sipas akuzës, të dy të akuzuarit kanë deklaruar duke mashtruar se futbollisti Mauro Zarate nuk është stërvitur në qendrën stërvitore të Lacios, në Formelo, në periudhën mars-qershor 2013.

Në atë kohë Zarate pati një konflikt të gjatë me Lacion dhe u largua me shumë polemika, ndërsa Lacio i hoqi 3 muaj nga paga, për shkak se nuk ishte paraqitur në stërvitje, por futbollisti argjentinas i ka dhënë elemente të mjaftueshëm akuzës që në atë periudhë u stërvit rregullisht në Formelo dhe tani kërkon 900.000 eurot që i janë mbajtur nga paga.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet