Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Erdogan vendim të pazakontë, bën “kërdinë” në ushtri!

erdoganiiPresidenti i Turqise, Recep Tayiip Erdogan, ka nisur fshesen ne ushtri, menjehere pas marrjes se pushtetit. Ai duket se do te hakmerret ashper, pas grushtit te shtetit, te organizuar mbreme, ku iu mori jeten 265 personave.

Diten e sotme, Erdogan ka marre vendim te pazakonte ne lidhje me shkarkimet, duke larguar ne menyre te prere 2745 gjyqtare.

Ne Turqi arrestohen:
11 Gjeneralë
7 Admiralë
14 Gjeneral brigade
25 Kolonelë
85 Majorë
113 Kapitenë
238 Oficerë
Nga Këshilli i Gjyqtareve dhe Prokuroreve 4
Keshilli i Shteti te gjykates supreme 7
Gjykata e Revizorëve 11
Gjykata e Lartë 11

Lirohen nga detyra
2.745 Gjyqtar

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet