Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

A doli avioni i Erdoganit nga Turqia? Ja ç’regjistruan radarët

erdoganiiA doli avioni i Presidenti turk Erdogan, nga kufiri i vendit? Pati shumë raportime me lëvizjet e Erdogan mbrëme, i cili ishte me pushime në qytetin turistik të Marmaris, kur filloi grushti i shtetit. U njoftua se ai u nis me një avion privat, i cili nuk kishte destiancion të përcaktuar.

Në këtë video duket rruga e avionit regjistruar nga radarët. Duket momenti kur avioni i presidentit është sjellë vërdallë në ajër mbi Turqi shkruan Panorama.

Avioni fluturoi gjatë në formë rrethi për tu ulur më pas në Stamboll, ku presidenti u prit nga një turmë e madhe njerëzish, ndërsa grushti i shtetit kishte dështuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet