Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Durrës, arrestohen dy persona me 40 doza kanabis gati për shitje

polici durresPolicia e Durrësit ka arrestuar dy persona pasi gjatë kontrollit në banesë janë gjetur 40 doza lëndë narkotike kanabis sativa.

Të arrestuarit janë Artur  Kazanxhi, 43 vjeç, banues në Durrës dhe Romeo Skënderi 37 vjeç, edhe ky banues në Durrës.

Gjatë kontrollit në banesën e Romeo Skenderit në lagjen NR1 të Durrësit, policia ka gjetur 40 doza lëndë narkotike Kanabis Sativa që do tju shpërndahej përdoruesve të ndryshëm.
Të arrestuarit janë persona me precedentë penalë të mëparshëm në fushën e krimeve kundër pronës dhe lëndëve narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale: Prodhimi dhe shitja e narkotikëve " në bashkëpunim parashikuar në nenin 283/2 të Kodit Penal./LajmiFundit.al/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet