Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

MPJ: Shqiptarët në Turqi të qëndrojnë në banesa, mos dilni në rrugë

min-jashtme14Ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, me anë te një postimi në llogarinë zyrtare në “Twitter” fton qytetarët shqiptarë që ndodhen në shtetin turk që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe të informojnë familjet dhe miqtë.

“MPJ po ndjek me vëmendje situatën në Turqi përmes Ambasadës.

Ftohen qytetarët shqiptarë të qendrojnë brenda dhe të informojnë familjet e miqtë”, thuhet në njoftimin e parë të MPJ-së.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet