Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Urdhri i frikshëm i Presidentit: Vrisni të gjithë drogaxhinjtë!

1-124Ai erdhi në pushtet me premtimin se do të luftonte krimin me çdo mjet.

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, i mbiquajtur edhe “Ndëshkuesi’, deklaroi se do i vrasë vetë trafikantët e drogës, duke ua hedhur trupin në det.

Por pas thirrjes së tij ndaj qytetarëve, që të dalin dhe të vrasin ‘drogaxhinjtë’, në vend kanë nisur të shihen pamje të tilla horror.

Bëhet fjalë për trafikantë dhe të varur ndaj drogës, të masakruar në rrugë, ndërsa mbi trup kanë shënimin: ‘Unë jam drogaxhi’.

Që kur erdhi në pushtet Duterte, policia ka vrarë 110 të dyshuar për trafik droge.

Avokatët e të drejtave të njeriut janë të shqetësuar nga kjo valë brutale e luftës ndaj krimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet