Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Shpallet futbollisti më i mirë i ri i Euro 2016

sanchezRenato Sanches përveç që është shpallur kampion i Evropës me Portugalinë, ka marrë edhe çmimin si futbollisti më i mirë i ri i turneut.

Super talenti 18-vjeçar i Portugalisë, që ka luajtur një rol kyç në suksesin e kombëtares iberike është shpërblyer nga UEFA.

Sanches përveç paraqitjeve të mira ka realizuar edhe golin vendimtar ndaj Polonisë në çerekfinale, duke i mundësuar kombëtares së tij që ta çonte lojën në vazhdime që më pas e kishin fituar pas ekzekutimit të penalltive.

Ndryshe, Sanches, këtë verë është transferuar nga Benfica te Bayern Munich për shumën e 40 milionë eurove.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.