Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Video e momentit kur 5 policë vriten me snajper gjatë protestës

Pesë policë u vranë dhe 6 të tjerë u plagosën në rrugët e Dallasit, si pasojë e një sulmi me armë gjatë një proteste kundër vrasjes së dy personave me ngjyrë nga ana e policisë.

Katër snajpera të vendosur në pika të ndyshme nisën të qëllonin ndaj policisë.

Siç shihet në këtë video, një nga agresorët pati një shkëmbim zjarri me një oficer policie, duke e lënë fatkeqësisht të vdekur këtë të fundit.

Autoritetet në SHBA njoftojnë se janë arrestuar 3 persona, ndërsa një tjetër u vra nga forcat speciale amerikane.

I gjithë qyteti është nën rrethim pasi policia nuk përjashton ekzistencën e ndonjë agresori tjetër.

Nuk jepen ende detaje rreth ngjarjes, por duke u nisur nga të dhënat e deritanishme, mediat hedhin dyshime se masakra nuk ishte thjesht për shkak të zemëratës së shkaktuar nga vrasja e dy afro-amerikanëve.

Protesta në rrugët e Dallasit u nxit nga vrasja e dy personave me ngjyrë nga policia në Minesota dhe në Luiziana.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet