Durrësi “Venecia” e Shqipërisë! Ja si duket i mbuluar nga uji

1

permbytje-durresReshjet e dendura të shiut që kanë nisur mëngjesin e kësaj të hëne kanë shndërruar qytetin e Durrësit në një Venecia, ku çdo rrugë është pushtuar nga sasia e madhe e ujerave.

Kjo ka bërë që qytetarët të përballen me vështirësi në qarkullim, ndërkohë që automjetet të mbeten në rrugë, pasi kanalizimet nuk kanë mundur që të përballojnë fluksin e madh të ujerave të grumbulluara.

Kliko per me shume info

Përmbytje të shumta janë regjistruar në zona të ndryshme të qytetit, duke theksuar ato më të populluara sidomos në zonat e “ Ura e Dajlanit” dhe “Stacioni i Trenit”.

Këto zona prej vitesh kanë pasur probleme me përmbytjen sa herë që bie shi.

1 COMMENT

  1. DURRESIN E KOMNADOJNE MAFIOZET …BEJNE PALLATE HOTELLE POR NUK BEJNE NJE KANAL QENDROR ..QE TI CBLLOKOJE JERAT … JA REALITETI .KUR KATNARET E RAMES KOMANDOJNE SHQIPERINE … DHE NE TIRANE KANE BLLOKUAR UJERAT ?????? I KUJT ESHTE FAJI …….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.