Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

“Daily Mail” zgjedh formacionin e “Euro 2016”, përfshin 2 shqiptarë

formacioni-dailymailTabloidi brtianik, Daily Mail ka zgjedhur formacionin më të mirë nga të xhiros së parë të Euro 2016.

Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka kanë zënë vend në përbërjen më të mirë të xhiros së parë të Evropianit “Francë 2016”, të publikuar nga tabloidi britanik “Daily Mail”.

Sipas, kësaj gazete përbërja është bazuar kryesisht në statistikat e lojtarëve, ndërsa dy shqiptarët, Xhaka i Zvicrës dhe Mustafi i Gjermanisë, kanë qenë bindës në paraqitjet e xhiros së parë të fazës së grupeve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.