Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Zbulohen planet e Apple, ja cfarë do të lansojë së shpejti

apple16Apple Inc. pritet që të lansojë versionin më të fundit të sistemit operativ në konferencën e zhvilluesve që do ta mbajë javën e ardhshme.
Shefi ekzekutiv Tim Cook do të nisë Konferencën Botërore të Zhvilluesve javën e ardhshme në San Francisko në mëngjes, me kohë të SHBA-së.

Ngjarja pritet të fokusohet në iOS 10, Mac OS, Watch OS dhe tvOS, transmeton Express.
Përditësime të vogla harduerike mund të zbulohen gjithashtu në këtë konferencë, edhe pse Apple po mendon që t’i ruaj njoftimet më të mëdha – si atë për lansimin e iPhone 7 – për ngjarjen e zakonshme të shtatorit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.