Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Nisin punimet për “Arenën Kombëtare”, Rama: Ja ndeshja e parë në stadiumin e ri

stadiumi-riKryeministri Edi Rama përmes rrjetit social Facebook, ka kujtuar se së bashku me aventurën e kuqezinjve në Europian, nisin dhe punimet për Arenën Kombëtare.

Kreu i Ekzekutivit këtë e ka ilustruar dhe me foto, teksa shton se shpresa tij është që ndeshja çelëse e këtij stadiumi të jetë Shqipëri-Kosovë.

“Bashkë me rrugëtimin e Kuqezinjve në Finalet e Francës filloi edhe rrugëtimi për ndërtimin e Arenës Kombëtare ? Për 18 muaj do të hapim dyert e njërit ndër stadiumeve më të bukur të Europës (shpresoj me një ndeshje Shqipëri – Kosovë) dhe do të bëjmë festën më të madhe kuqezi me të ftuar nga çdo hapësirë ku jetojnë shqiptarët ‪#‎ForcaShqiperia‬❤??”, shkruan Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. ELIOT says

    nje nga stadiumet me te bukura ne europe ;; ha ha ha ka pi edi apo ska shkuar ndonje here ne stadet e europes ;;; NJE STADIUM 20 VENDSH EUROPA E PERDOR PER KATEGORITA E ULETA TE 2 SHOKU RAMA TREGOI PERRALLA PEQINASVE VLONJATEVE FSATEREVE POR JO SHQIPTAREVE QE JETOJNE NE EUROPE …. DHE KUR DO TE SHKRUAN SE KA HAPUR 10 MIJE VENDE PUNE …. KUR DO TE NSHKRUASH SE POPULLIT I ESHTE MERMIRESUAR JETA QE KUR E MORE QEVERINE …. DHE KUR DO TE FLASESH PER TE KORRUPTUARIT QE PO E RRJEPIN POPULLIN ……..KETO GJERA PRET POPULLI NGA JU JO ………..

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet