UEFA paralajmëron duelin e vëllezërve Xhaka në “Euro 2016”

Kliko per me shume info

uefa-xhakaUEFA në llogarinë e tyre në rrjetet sociale kanë paralajmëruar edhe një herë përballjen mes vëllezërve Xhaka në Kampionatin Evropain.

Granit dhe Taulant Xhaka, do të jenë kundërshtarë më 10 qershor në ndeshjen e grupit A mes Zvicrës dhe Shqipërisë.

Kliko per me shume info

Është hera e parë në histori të Kampionateve Evropiane që dy vëllezër përfaqësojnë shtete të ndryshme dhe janë kundërshtarë.

Shqipëria dhe Zvicra: Taulant dhe Granit Xhaka”, shkruhet në faqen e UEFA-s.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here